Lajja Gurudwara

İstanbul
Turkey

No reviews yet

1999 yılından beri kendine Guru olarak seçtiği ve birlikte yürümeyi amaçladığı Nazmi Gür ile birlikte yol arkadaşlığı yapıyor.

Gurusu ile tanıştıktan hemen sonra aldığı ilk biyoenerji kürüyle birlikte hayatı tamamen değişti. Artan farkındalığıyla Alternatif Hayat Derslerini izlemeye başladı.
Bu dönemde insan davranışları üzerine deneyimleri ve kavrayışı büyük gelişmeler gösterdi.

Nazmi Gür ile Integral Yoga, Shelly Kerry ile Sivananda yoga çalıştı. Kısa bir dönem Hakan Onum’la Zazen yaptı. Türkiye'deki ilk ve hali hazırdaki tek Chen stil Tai Chi eğitmeni Ahmet Özkan’la bir dönem Tai Chi çalıştı.

Yıllardır devam eden bu farkındalık ve şifa çalışmaları onu Guru'sunun öncülüğünde çağdaş meditasyonlarla buluşturdu. Birlikte Dinamik, Kundalini, nefes ve yönlendirmeli meditasyon paylaşımlarında bulundular. Bütün çalışmalarına paralel bir şekilde yine Nazmi Gür önderliğinde son 2 yıl (2006-2008) Osho Atölyesine devam etti, Osho meditasyonları yaptı, Osho'nun yakın arkadaşı ve sanyasin'i Maneesha James'den "Meditasyon ve Kolaylaştırıcı" eğitimi aldı.

2012 Yılında Birthligt eğitmenlerinden Jane Collins'ten Birthlight Perinatal Yoga Eğitmenliği sertifikasını alarak Hamilelik ve Doğum sonrası için de Yoga dersleri vermeye başladı.

Guru'su tarafından kendisine Lajjã ismi verildi. Kolay öğrenme yeteneği ve geliştirdiği basit öğretme becerisi ile şu anda Gurudwara Ashram bünyesinde meditasyon kolaylaştırıcısı, Gurudwara Yoga ve hamile yogası eğitmeni olarak çalışmakta.

*****

Since 1999, she is a fellow-traveller with Nazmi Gür whom she has chosen as a Guru to herself and has aimed to walk together.

After she met her Guru, with her first bioenergy session her life has completely changed. With her increased awareness she started to follow Alternative Life Lessons. At that time, her experiences and comprehensions upon people’s behaviour has improved clearly.

She studied Integral and Gurudwara Yoga with Nazmi Gür and Sivananda Yoga with Shelly Kerry. She had done Zazen for a while. She studied Tai Chi for a period of time with Ahmet Özkan, the first and currently the only Chen style Tai Chi instructor in Turkey. These awareness and healing studies which goes on for many years, brought her together with contemporary meditation under the guidance of her Guru. They shared Dynamic, Kundalini, breathing and directive meditation together. She had continued Osho Studio paralel to all her studies for 2 years. She did Osho meditations, she had ‘Meditation and Fascilitator’ education from Maneesha James who is Osho’s close friend and sanyasin. She got the Birthlight Perinatal Yoga Trainer certificate from James Collins, one of the educators of Brightligt, and started giving lessons for pregnancy and post-natal period. Lastly, she got YA RYT 200 document from Yoga Vidya Mandiram.

She has given the name Lajja by her Guru. She works as Meditation fascilitator, Gurudwara yoga instructor and perinatal yoga instructor within Gurudwara ashram.

Rating

No reviews yet

Write a Review