Yasemin Çatalkaya

bodrum
Turkey

No reviews yet

Bedeniyle olan bağını arttırmak, zihinsel anlamda rahatlamak ve yogaya yeni bir bakış açısı kazanmak isteyen herkesi bu pratiği uygulamaya bekliyorum.

Yoga Yolculuğum ve eğitimim
Dogal ortamlari tercih etmeme ragmen su aralar sehir yogisi sayılırım. Çalıştığım yerlerde stüdyo derslerinin yanında daha çok açık platformlarda yoga, wellness aktiviteleri ve etkinlikleri düzenledim.
2012 yılında Bodrum Rixos Premium Oteldeki yoğun geçen Bir çalışma sezonundan sonra Gerçek anlamda bir inziva döneminin Türkiye'de yaşanmasının imkansız olduğunu fikriyle, Hindistan Goa Eyaletine gidip 200 saatlik Multi-Style Yoga Eğitmenlik eğitimimi tamamladım.
Eğitim sırasında Hatha yoga, sivananda yoga, vinyasa flow, ashtanga ve iyengar yoga prensiplerini benimseyen farklı ashramlardan Yoga masterlardan dersler aldım.
İnzivanın mantığı belli alışkanlıklarınızdan kurtulup hayatınızda köklü bir değişim yaşamak. Zihinsel anlamda değişimin diğer bir anlamda transformasyonun yaşanabileceği yer tabii ki yoganın felsefesinin doğuş yerine yolculuktu. Goadan sonra üç eyaletin tamamını katederek Ashtanga Yoganın mabedine Mysore'a ulaştım.
Mysore'un büyüsüne kapılarak tarihi kentte BNS iyengar'ın yönetimindeki Mysore Krishanamachar Yoga Shala'da gerçek anlamda beden direnci ve disiplin gerektiren Mysore stili Ashtanga Dersleri aldı da Iyengarın uyguladığı iyengar yoga pratiğinin ve kendisinin birebir öğrencisi olan Eğitmenim Martin Zilbauer'den 50 saatlik Iyengar yoga ve yakında Avrupadan sonra ilk defa Türkiyede Mandala Yoga Center'da uygulanacak olan yeni bir yoga uygulamasının eğitimini aldım.
Yogaya ve sağlıklı yaşama olan tutkumla seminerlere ve master eğitimlere katılmaya devam

Yoga Eğitmenliğim
Bir çok yoga stilini fiziksel ve ruhsal olarak ın bir yaşam tarzı olduğunu benimseyip belli bir noktadan sonra hem uygulayıcı olarak ve hem de 7'den 77'ye öğrencilerimden edindiğim geri dönüşlerle devamında eğitmen olarak devam ediyorum. Bedensel ve ruhsal anlamda gelisimlerine ve kendileri için uygun yoga stili bulmalarina yardımcı oluyorum.

Misyonum, ''yoga'' kelimesinin kendisini ve anlamını sömürmeden onun yaygınlaşmasını sağlamak

Rating

No reviews yet

Write a Review